Hızlı ve Özgür İnternet İçin Google Public DNS Kullanın

Videolarımız ve Şarkılarımızı YouTube'den Seçiyoruz. YouTube'ye Giremeyen veya Blogumuzdaki Videoları ve Şarkıları Göremeyen(Dinleyemeyen) Var İse Bu Yazı Size Yol Gösterecek
''İhtiyacınız olan her şeyi bizde bulabilirsiniz'' felsefesiyle interneti ele geçirmeye kararlı olan Google, bu yolda büyük bir adım daha atarak ücretsiz DNS servisini kullanıcıların beğenisine sundu.
IP numalarına isim atayan ve İngilizce açılımı tam olarak Domain Name Service olan DNS, internet tarayıcınızın adres çubuğuna web sitelerine ait olan IP numalarını yazmak yerine web sitesinin http://www.nostaljisarkilar.blocu.com şeklinde adresinizi yazmanızı ve bu adresin doğrudan sitenin IP numarasına bağlı fiziksel sunucusuna yönlendirilmesini sağlar. Herhangi bir özel DNS servisi kullanmıyorsanız varsayılan olarak TTNet'in DNS'ini kullanıyorsunuz demektir. Daha hızlı ve özgür DNS servisine kim hayır der ki?
  1. Varsayılan DNS ayarlarınızı değiştirmek için sistem tepsisinde bulunan internet bağlantısı simgesine sağ tıklayın ve ''Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç & Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin'' yolunu izleyin.
  2. Açılan pencerede internete bağlanmanızı sağlayan kablolu ya da kablosuz (ya da işlemi tüm ağ bağdaştırıcılarınıza ayrı ayrı uygulayın) ağ bağdaştırıcıya sağ tıklayın ve ''Özellikler'' seçeneğine girin.
  3. DNS servisinizi değiştirmek için ''Kablolu/Kablosuz Ağ Bağlantısı Özellikleri'' penceresindeki ''İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)'' satırına çift tıklayın ve ayarlama işleminin son adımına ulaşın.
  4. Pencerenin en altından; önce '' Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan'' seçimini yapın sonra da hemen altındaki kutucuklara Google Public DNS'in adreslerini (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazarak kaydedin.
  5. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatın.
Resimli Anlatım;

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !